Відділення серцево-судинної та рентгеноендоваскулярної хірургії Тернопільської комунальної міської лікарні № 2

наша історія

30 листопада 2011 року на базі ТМКЛ №2 вперше в Тернопільській області було створено рентгенопераційний блок, де 27 грудня 2011 року була успішно виконана перша на Тернопіллі ендоваскулярна операція.

З того часу команда молодих хірургів, кардіологів, рентгенологів показала чудові результати своєї діяльності, що спонукало до розширення та вдосконалення своїх професійних вмінь. І, як наслідок, 18 серпня 2015 року створено відділення на 16 ліжок серцево-судинної та рентгеноендоваскулярної хірургії. Очолює колектив випускник ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського, кардіохірург, експерт ДОЗ Тернопільської ВЦА, к.м.н. Луговий О. Б.

З 2011 року кваліфіковану медичну допомогу отримали понад 8000 пацієнтів. Оперативні втручання проводяться практично в усіх судинних басейнах. Зокрема, балонна ангіопластика та стентування коронарних артерій - біля 600 операцій щорічно, близько 50-ти ендоваскулярних операцій на сонних артеріях, більше 10-ти на ниркових та на артеріях нижніх кінцівок біля 200, а також більше 80-ти операцій було проведено з приводу тромбоемболії легеневої артерії (постановка Кава-фільтра). Рентгенендовакулярна емболізація маткових артерій - більше 150 операцій в рік. Крім того, близько 200 операцій в рік виконується з приводу варикозної хвороби вен нижніх кінцівок методом ендовенозної лазерної коагуляції та склеротерапії, радіочастотної абляції.

23 лютого 2018 року вперше в Тернопільській області на базі відділення було успішно виконано операцію на відкритому серці з штучним кровообігом. З того часу таких операцій, а саме: аорто-коронарне шунтування, протезування аортального, мітрального та трикуспідального клапанів, пластика міжпередсердної та міжшлуночкової перегородок, було виконано безліч.

Колектив відділення щоденно працює над вдосконаленням своїх знань, практичних навичок та вмінь, відвідує наукові конференції як в Україні, так і за кордоном, слідкує за новими методиками у лікуванні пацієнтів та активно впроваджує їх в своїй практиці.

Контакти

м. Тернопіль, вул. Романа Купчинського 14 КНП «Тернопільська комунальна міська лікарня №2» Кардіологічний корпус, 2 Поверх

Телефон: +380 67 303 9549

Графік роботи:
Пн - Пт: 9.00 - 18.00
Сб: 9.00 - 12.00
Нд: вихідний

зв'язатись з нами