Аритмологія

Існує велика кількість різних типів аритмій серця, які виникають із різних причин та у різному віці і по різному проявляються, та можуть лікуватись як медикаментозно так і хірургічно.

читати далі
зв'язатись з нами

Тахіаритимії

Надшлуночкові - група захворювань які виникають у верхніх камерах серця (передсердях), які включають такі хвороби як фібриляцію передсердь, тріпотіння передсердь, тапароксизмальні тахікардії (АВВРТ, АВРТ, в тому числі WPW). У рідкісних випадках несуть пряму загрозу життю.

Симптоми: найчастіше проявляються раптовими приступами серцебиття, відчуттям неправильної роботи серця, здавленням у грудях, шиї, при тривалих приступах приєднуються симптоми задишки, набряки нижніх кінцівок. Добре піддаються як медикаментозному так і хірургічному лікуванню (катетерна абляція).

Шлуночкові – група різних по етіології хвороб, що виникають у нижніх камерах серця (лівому та правому шлуночку).  До цієї групи входять: шлуночкові тахікардія, фібриляція і тріпотіння. Часто виникають як ускладнення інши захворювань (ішемічна хвороба серця, інфарктміокарда, гіпертрофічна кардіоміопатія і т.п.) і часто несуть пряму загрожу життю та здоров’ю, і деколи потребуть встановлення кардіовертера-дефібрилятора, катетерної абляції. Ідіопатичні шлуночкові тахікардії – група доброякісних шлуночкових порушень ритму, що виникають у молодших людей і піддаються як медикаментозному так і хірургічному лікуванню.

Брадиаритмії

Група так званих блокад (атріовентрикулярні, синоатріальні)- захвоювань серця що частіше виникають у людей літнього віку, або як ускладнення інших серцевих патологій (ішемічна хвороба, клапанна патологія, міокардит).  Проявляться часто задишкою, раптовими запамороченнями, втратами свідомості, зниженням толерантності до фізичних навантажень.

Стандартом лікування є постановка постійного штучного водія ритму серця.

Що таке ЕФД та РЧА

ЕФД (електрофізіологічне дослідження) є тестом для оцінки роботи електричних сигналів серця. Воно використовується для виявлення точної причини та локалізації місця  виникнення аритмії.

Як проводяться ці процедури?

Процедура проводиться в катетеризаційній лабораторії лікарні. Команда медичних фахівців включає кардіолога, операторів і медсестер.

Зазвичай після знеболення (місцевий анестетик), виконують пунцію (прокол) вен у паху та/або шиї.Після цього кардіолог вставить кілька венозних катетерів (інтрод`юсери) в пахову або шийну область. Далі через них вводяться спеціальні проводи або електроди в ваше тіло. Лікар за допомогою рухомих рентгенівських зображень (флюороскопії) керує катетером, вводить його до серця і розміщує електроди у потрібних місцях.

Електроди реєструють електричні сигнали серця. Під час процедури лікар може провокувати появу аритмії для підвердження або спростування діагнозу. З цією метою Вам можуть додатково вводитись медикаменти.

Що таке радіочастотна катетерна абляція

Радіочастотна катетерна абляція (РЧА) - це хірургічне втручання для лікування неправильного серцевого ритму (аритмії). Цей метод використовується вже понад 40 років. Залежно від типу неправильного серцевого ритму та його місця, кардіолог обирає відповідний тип енергії. Після успішної абляції, ділянка серця, що відповідає за розвиток аритмії умисно пошкоджуться, таким чином досягають одужання пацієнта.

Навіщо потрібна РЧА

Серцевий ритм контролюється провідною системою. На підставі результатів ЕФД, катетерна абляція спрямована на лікування аритмії, таким чином позбавляє пацієнта потреби у постійному прийомі протиаритмічних препаратів.

Відновлення після втручання – швидке. Суворий ліжковий режим обов'язковий у день втручання. Зазвичай на наступний день пацієнт може вільно пересуватись. Рекомендовано обмеження помірних навантажень на 1-2 тижні для заживлення місць втручань. Надалі, жодних обмежень немає.

Що таке кардіостимулятор (ШВРС)

Штучний водій ритму серця - це пристрій для лікування брадиаритмії (так званих блокад, повільного серцевого скорочення), деколи такі пристрої рекомендовані паціентам із серцевою недостатністю.

Вони складаються з електродів що фіксуються у серці та генератора (розміром як сірникова коробка), що фіксується підшкірно у підкючичній ділянці. Хірург встановлює його в операційні із місцевим та деколи загальним знеболенням.

Які рекомендації після данного втручання?

Зазвичай паціента відпускають додому на 1-2 доби після імплантації пристрою. Догляд за раною проводять до 7-10 днів. Бажано обмежити фізичну роботу кінцівкою зі сторони якої встановлений пристрій на 1 місяць. Надалі обмежень немає. Залежно від типу і складності пристрою лікар повідомить про додаткові обмеженнята рекомендації у повсякденному житті.

Контакти

м. Тернопіль, вул. Романа Купчинського 14 КНП «Тернопільська комунальна міська лікарня №2» Кардіологічний корпус, 2 Поверх

Телефон: +380 67 303 9549

Графік роботи:
Пн - Пт: 9.00 - 18.00
Сб: 9.00 - 12.00
Нд: вихідний

зв'язатись з нами